KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11712020
nr 1171 2020
Hanna Pauli
(1864-1940), Sverige
Oljemålning, Hanna Pauli (1864-1940), (f. Hirsch) Sverige. Visby. Signerad Hanna Hirsch, daterad 1893. Olja på duk, 75x54 cm
Hanna Pauli-Hirsch, svensk målare född i Stockholm 1864, död 1940 i Stockholm.
Utrop:
20.000 kr
Såld:
16.000 kr
måndag 26 mars 2018
kl 19:05:59
26/3 19:00:19
- Klassiska
26 mar
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Hanna Pauli
Läs mer om Hanna Pauli